Kielce - Wielki plac budowy

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 marca 2007, o 19:36

http://ww6.tvp.pl/6745,20070308469572.strona - dzisiejsze Informacje - nic na temat wieżowców niestety nie było, ja to czekam na jutrzejszą Wyborczą :D
Ostatnio zmieniony 8 marca 2007, o 20:13 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 8 marca 2007, o 19:42

A tak wogóle to oni złe miejsce pokazali na tej pseudo wizualizacji przecież to nie śa wieżowce przy Mielczarskiego tylko przy Piekoszowskiej/Grunwaldzkiej Zrobiłem dziś fotkę obok jakich budynków mają stanąć te wieżowce(niestety imageshack mnie zawiódł więc daje link):
http://i16.tinypic.com/47x6ip4.jpg

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 8 marca 2007, o 19:45

Jeśli chodzi o moje określenie "slumsowate" to gdyby była inna "wizualizacja" to tak samo bym powiedział o Świętokrzyskim czy Stoku chociaż tam mieszkam, więc proszę się nie obrażać ale te obszary obecnie no nie są reprezentacyjne.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 marca 2007, o 19:47

Agnieszka Białek pisze: "Gdy tylko osoby zainteresowane beda zwolnione z klauzuli tajnośći wtedy beda wizualizacje i cała reszta".
Więc trzeba czekać :D

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 8 marca 2007, o 20:01

czyli jak narazie zapowiada się ze kolporter bedzie budował przy torach a amerykanie na bazarach:)

fajnie

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 8 marca 2007, o 20:09

Jeśli to co pisze ED stanie się faktem to "zrobię się na łyso" :wink:
30 pięter w Kielcach :o :?: To by było coś pięknego :D
Ja jednak bym przestrzegał przed nadmiernym optymizmem. Cieszyłbym się gdyby chociaż jeden z tych 20 piętrowych biurowców powstał :!:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 8 marca 2007, o 20:13

Nie zgodzę się z Tomem. Nie do końca wierzę w prawdziwość tego artykułu, ale uważam, że jeśli ktoś faktycznie jest chętny budować tak wysokie budynki, to nie należy mu robić trudności. Wiadomo - nie wszędzie, ale są miejsca w Kielcach gdzie pasowałaby wysoka, nawet bardzo wysoka jak na polskie warunki, zabudowa.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 8 marca 2007, o 20:21

MeehoweCK pisze:Nie zgodzę się z Tomem. Nie do końca wierzę w prawdziwość tego artykułu, ale uważam, że jeśli ktoś faktycznie jest chętny budować tak wysokie budynki, to nie należy mu robić trudności. Wiadomo - nie wszędzie, ale są miejsca w Kielcach gdzie pasowałaby wysoka, nawet bardzo wysoka jak na polskie warunki, zabudowa.
Pewnie, zgadzam się z tobą. Jeżeli informacje się potwierdzą to będę się bardzo cieszył. Natomiast inną kwestią jest to, że wolałbym te 30 pięter rozłożyć na 6 budynków po 5 pięter i zabudować np. całą pierzeję IX Wieków od ronda HG do Warszawskiej :). To tak na poczekaniu wymyślony przykład więc proszę się do niego nie odnosić :wink:.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 marca 2007, o 20:28

Tom, grzeszysz słowem ;-) Wysokie budynki nadadzą miastu ogromną popularność! Zobacz jak się ostatnio mówi o Sea Towers w Gdyni! A tam są tylko dwa połączone wieżowce. U nas będzie ich pięć (o ile wogóle będą) 8) :D

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 8 marca 2007, o 20:38

Nie zależy mi na popularności. Nie chcę tylko, aby obok 20-, czy 30-piętrowca nadal egzystowały rozlatujące się chałupy i zniszczone kamienice. Chciałbym, żeby w sposób rozsądny uzupełniano tkankę miejską tworząc miasto przyjazne człowiekowi i rozwijające się równomiernie.
Jestem jak najbardziej ZA budową :!:
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 8 marca 2007, o 21:13

voodoo pisze:A tak wogóle to oni złe miejsce pokazali na tej pseudo wizualizacji przecież to nie śa wieżowce przy Mielczarskiego tylko przy Piekoszowskiej/Grunwaldzkiej Zrobiłem dziś fotkę obok jakich budynków mają stanąć te wieżowce(niestety imageshack mnie zawiódł więc daje link):
http://i16.tinypic.com/47x6ip4.jpg
Powinieneś bardziej się zagłębić w stronę Echa to byś znalazł całą "wizualizacje". Te 4 wieżowce są po prawej stronie na zdjęciu z okładki:

Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 8 marca 2007, o 21:18

Wszystko ładnie pięknie ale... jak dla mnie 30 piętrowy wieżowiec w miejscu obecnych bazarów :? trochę tam go nie widzę... wcale go tam nie widzę, a co do apartamentowców 20 piętrowych na Mielczarskiego może i tam pasują ale okolica do poprawy cały ten teren to teren... przemysłowy w centrum Kielc, czyli kto tam kupi mieszkanie, tzn luksusowy apartament w... "mrówkowcu" w przemysłowej części dzielnicy.
Podsumowując pożyjemy zobaczymy, oby na planach się nie skończyło wiadomo dobra inwestycja z czasem pociąga w pobliżu kolejne dobre inwestycjie :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 marca 2007, o 21:21

Sirek1 pisze:... przemysłowy w centrum Kielc, czyli kto tam kupi mieszkanie, tzn luksusowy apartament w... "mrówkowcu" w przemysłowej części dzielnicy.
W zadnym wypadku nie nazwalbym wtedy terenu przemyslowym ze wzgledu na jego idealna lokalizacje, plany modernizacji dworca, ktora ma objac takze modernizacja Mielczarskiego. Ten teren, ktory przez tyle czasu lezal odlogiem nie byl wczesniej odpowiednio doceniony.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 8 marca 2007, o 21:23

Hehe, ciekawy byłem ile znajdę postów na ten temat, gdy zasiądę wieczorem do komputera :wink:
Nie ukrywam, że też opadła mi szczęka, jak to dzisiaj w Echu przeczytałem - szczególnie ten 30-piętrowiec wydawał się być primaaprilisowy. Cieszę się, że redaktor Białek to jednak potwierdziła - nie żartowaliby sobie chyba aż tak bardzo.
Trudno mi było gdzieś tego 30-piętrowca umiejscowić - faktycznie, tak jak pisze Charon, bazary wydają się być najbardziej prawdopodobną lokalizacją (rozumiem, że robiłeś zdjęcie z Galerii IX Wieków? :wink: ).
Zgadzam się z Jurkiem, że w tych lokalizacjach budynki nie powinny psuć krajobrazu. Przeciwnie - widok od strony wjazdu do miasta ul. Popiełuszki mógłby się zrobić naprawdę niezły :!: :)
Nigdy specjalnie sie nie podniecałem wysokościowcami (raczej optuję za pięknieniem miasta przez harmonijne nasycanie go dobrą architekturą), ale przyznam, że "trzymam kciuki" za te inwestycje. Co tu dużo mówić - propagandowo miałyby duże znaczenie - byłoby to spektakularne, mocne złamanie powszechnego stereotypu Kielc, symbol rozwoju, sukcesu (szczególnie wśród ludzi na co dzień nie fascynujących sie architekturą), mogłoby ściągnąć uwagę na Kielce kolejnych inwestorów. Byłby to miły kolejny cios w niedawno jeszcze rządzące "jak na Kielce to może być" (jak ja tego nie znosiłem) A gdyby to były jeszcze swietne projekty? No i mimo wszystko nawet w sobie znajduje trochę dziecięcej fascynacji "wielkomiejskimi prestiżowymi drapaczami" :roll:
No i też mi się od razu skojarzyła rozmowa Jagielskiego z Lubawskim...

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 8 marca 2007, o 21:40

No jeden artykuł i wątek wyrasta na jeden z popularniejszych. O ile na początku dnia nie wierzyłem zbytnio, to teraz się to jednak układa w pewną całość.

1. Wedzieliśmy, że po ogłoszeniu budowy na IX Wieków, Echo ogłosi plany rozbudowy swojej, i jak ktoś już zauważył, 4-ro kondygnacyjny budyek to nie rozbudowa istniejącej Galerii, a dobudówka.

2. O planach Apollo tez się mówiło dośc sporo.

3. Wiedzieliśmy też o zakupionych przez Kolportera gruntów na Mielczarskiego, więc kwestią było tylko to co tam powstanie. A że wieżowce - zobaczcie jaki problem jest z pozyskaniem gruntów pod deweloperkę - przeciez niedawno był gdzieś post że Kielce mają nieopracowany plan zagospodarowania przechstrzennego. Developerzy poszli po rozum do głowy - mała działka, a budynek wysoki. Trzeba się tylko z tego cieszyć.

4. Dodatkowo informacja o dworcu - super, Kielce się zmieniaą i cieszmy się że w tych zmianach możemy uczestniczyć!
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

ODPOWIEDZ