Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 20 października 2011, o 20:06

Usytuowanie schodów jest po prostu chore, w stosunku do świateł. Nie wiem kto to projektował. Zrobili je w danym miejscu tylko dlatego, że jest naprzeciwko wejścia. Mimo wszystko mam nadzieję, że dostałeś się do dziekanatu. Sądząc po godzinie na którą się tam wybierałeś, zapewne WBiIŚ na PŚk :) . Aktualnie nie jest fajnie, dlatego mam nadzieję zajrzeć tam dopiero po tym całym oblężeniu. Tak tak, wiem że offtop. Wybaczcie ale PŚk też mnie interesuje :D .

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 22 października 2011, o 11:52

Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 25 października 2011, o 18:25

No nie spodziewałbym się takiego rozdmuchania sprawy... ale dobrze, że coś się dzieje ;)
[img]http://bi.gazeta.pl/im/4/8528/m8528104.gif[/img] pisze:Skróty mogą być legalne. Szukamy takich miejsc

Marcin Sztandera 25.10.2011 aktualizacja: 2011-10-24 18:34

Kielczanin z osiedla Ślichowice miał już dość deptania trawnika przed Pasażem Świętokrzyskim i pod osłoną nocy wskazał pieszym właściwą drogę. Teraz urzędnicy deklarują, że problem można rozwiązać. A to z pewnością nie jedyne takie miejsce.

Skrzyżowanie ulice Szajnowicza-Iwanowa i Massalskiego w Kielcach. Trawnik przy przejściu dla pieszych, a raczej to, co z niego zostało, to najkrótsza droga do Pasażu Świętokrzyskiego. Kilka metrów, a potem parking i jesteśmy w tym centrum handlowym. Pieszych nie zniechęca nawet spadek terenu. Efekt? Szerokie na kilka metrów dzikie przejście wyglądające jak kiepska polna droga. Znacznie częściej uczęszczana niż wybudowany nieco dalej chodnik i schody. Trudno się dziwić, bo dojście do nich nie jest oznakowane.

W końcu ktoś nie wytrzymał. Od kilku dni na chodniku przed dzikim przejściem spotkać można spory napis "Schody!" i strzałkę wskazującą właściwy kierunek. Autora wpisu znaleźliśmy na forum internetowym strony inwestycje.kielce.pl. "Zainspirowała mnie kiedyś jakaś przyjezdna pani, która dłuższą chwilę się zastanawiała którędy iść i poszła za ludźmi ścieżką, nie wiedząc o schodach" - wyjaśnił na forum.

Dotarliśmy do pomysłodawcy, to Piotr Sobota, student Politechniki Świętokrzyskiej. - Od początku źle to zaprojektowano, bo z przejścia dla pieszych nie widać schodów - podkreśla. Opowiada, że kilka dni temu nad ranem jechał do dziekanatu i postanowił skorzystać z osłony nocy. - Zrobiłem szablon, zabrałem czarną farbę i namalowałem napis. Kręcił się jakiś mężczyzna, ale nie zwrócił na mnie uwagi. Potem tylko plecak śmierdział farbą - relacjonuje. Zdaje sobie sprawę, że spontaniczna akcja może nie przynieść wielkich efektów. - Napis pewnie zniknie po pierwszym deszczu. Lepszym rozwiązaniem byłby chodnik z prawdziwego zdarzenia w tym miejscu - dodaje.

Wtóruje mu Jacek Żmudziński z firmy zarządzającej Pasażem Świętokrzyskim. - Też mi się nie podoba takie dzikie przejście, występowałem już w sprawie budowy chodnika do Miejskiego Zarządu Dróg, bo to nie nasza działka. Wyjaśniono mi, że to nie wskazane, bo ludzie wychodziliby wprost na parking i samochody - mówi. Dodaje, że chętnie sfinansowałby takie prace. - Inwestycja niewielka, a na razie mogę teren ogrodzić, ale nie chcę ludziom utrudniać życia - dodaje.

Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD tłumaczy, że układ komunikacyjny w okolicach Pasażu Świętokrzyskiego przebudowano kilka lat temu za pieniądze ówczesnego właściciela obiektu i zgodnie z jego projektem. Nie dziwi się, że powstał dziki skrót. - Takich wydeptów jest bardzo dużo, nie tylko na drogach MZD, ale też osiedlowych. Taka nasza natura, że dla pieszego każde 10-20 metrów ma znaczenie - mówi i wylicza, że w tym przypadku, idąc chodnikiem i schodami, trzeba przejść 141 metrów, a na skróty - 101. Twierdzi, że MZD dzikie skróty stara się zazwyczaj zastępować chodnikami albo - ze względów bezpieczeństwa - zagradzać.

Okazuje się jednak, że akcja Piotra Soboty może przynieść efekt. - Jeżeli trzeba będzie wybudować chodnik, na pewno nie staniem okoniem. Ale z inicjatywą powinien wyjść Pasaż Świętokrzyski - twierdzi Skrzydło. Wyjaśnia, że dzikie przejście prowadzi przez trzy działki, dwie miejskie i jedną Pasażu. - Partycypacja w kosztach to nie problem, na pewno się dogadamy. Właściciel obiektu powinien też pomyśleć o wytyczeniu jakiegoś szlaku dla pieszych już przez sam parking przy markecie - dodaje.

A czy autor napisu nie musi obawiać się kary za pomazanie chodnika? - Nie przesadzajmy, wiadomo jaka była jego intencja - mówi rzecznik drogowców.

marcin.sztandera@kielce.agora.pl

Pokażcie wydepty

W wielu krajach, planując budowę chodników, najpierw sieje się trawę, a dopiero na śladach układa trakty dla pieszych. U nas brakuje takiego myślenia, dlatego tworzą się "wydepty". Pokażcie je nam, a my przekażemy drogowcom. Być może uda się nam przekonać urzędników, by w tych miejscach zbudowali chodniki. Propozycje ślijcie na: redakcja@kielce.agora.pl

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z1bnDsl0TW
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 25 października 2011, o 21:29

Gratulacje :!: :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 27 października 2011, o 15:45

Super :!:

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 26 września 2012, o 10:51

Pasaż Świętokrzyski zostanie rozbudowany
W ramach rozbudowy Pasażu Świętokrzyskiego w Kielcach powstanie hipermarket budowlany oraz park handlowy. Jones Lang LaSalle, który zarządza centrum i odpowiada za jego rekomercjalizację, prowadzi rozmowy z operatorami hipermarketów budowlanych.
- W zachodniej części miasta nie funkcjonuje obecnie żaden z najemców branży Dom i Ogród. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wobec umieszczenia hipermarketu budowlanego w tej lokalizacji, inwestor zdecydował o rozbudowie Pasażu Świętokrzyskiego - Mariusz Czerwiak z działu najmu powierzchni handlowych, Jones Lang LaSalle, odpowiedzialny za procesy rekomercjalizacji.
Pasaż Świętokrzyski został otwarty dla klientów w 2006 roku. Powierzchnia najmu obiektu wynosi 16,5 tys. mkw. Funkcjonuje w nim 40 najemców, m.in. E.Leclerc, Rossmann, RTV Euro AGD, CCC, House, Cropp, 5.10.15, Active, Orsay, Monnari czy Ecco. Dla klientów przewidziano 650 miejsc parkingowych. Właścicielem obiektu jest Catalyst Capital.
Firma Jones Lang LaSalle zarządza 57 projektami klientów instytucjonalnych oraz prywatnych inwestorów ze wszystkich sektorów nieruchomości komercyjnych. Całkowita powierzchnia najmu obiektów zarządzanych przez Jones Lang LaSalle w Polsce wynosi ponad 620 tys. mkw.
źródło: http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomo ... nie-r.aspx

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 2 października 2012, o 18:05

Myślałem, że tak to wygląda chodnik 30-letni, nie 3-letni...

Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 2 października 2012, o 18:17

ale on taki jest od nowości :wink:
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 2 października 2012, o 18:35

Spoko, to w Kielcach normalne.
Czasem nawet wystarczaja dni i nie trzeba czekac 3 lat.

Wyjasnienie jest proste i logiczne. Mocno wieje, bo gory... i eroduje od wiatru.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Post autor: voodoo » 29 stycznia 2018, o 22:49

Teren przy Pasażu od strony Szajnowicza i Kredowej ogrodzony, szykuje się zapowiadana rozbudowa. Ktoś coś wie? Swego czasu przewijało się info o markecie budowlanym, ale teraz z racji sąsiedztwa Mrówki trochę to bez sensu.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Post autor: Autor » 29 stycznia 2018, o 23:30

W ciągu tygodnia mają podać oficjalną informację.

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Re: Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Post autor: j'k » 6 lutego 2018, o 08:11

Bricomarché - supermarket typu „dom i ogród” (podaje Echo Dnia)

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Post autor: Krzysiek Kielce » 6 lutego 2018, o 08:31

Mój znajomy, który pracuje w grupie "MUSZKIETEROW - (Brico i Inter marche) miał propozycję otwarcia tam sklepu rok temu, ale z powodu budowy Mrówki wybrał otwarcie sklepu w Mielcu. Market budowlany w tym miejscu jest o 10 lat zapóźno, choć konkurencja zawsze się przyda.
Ja ostatnio słyszałem,że LEWIATAN ma się otwierać na Ślichowicach. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Post autor: Sebastian » 6 lutego 2018, o 11:30

Lewiatan powstaje w kompleksie Jurajska Plaza.Wkrótce otwarcie.
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Re: Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Post autor: j'k » 29 lipca 2018, o 20:22

Czy macie podobne spostrzeżenie, że budowa BRICO stanęła w miejscu.

ODPOWIEDZ